دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه / بورس تهران / ثبت رکورد بالاترین فروش چکاپا علی رغم افت نرخ های فروش

ثبت رکورد بالاترین فروش چکاپا علی رغم افت نرخ های فروش

شرکت صنایع کاغذ پارس ” چکاپا ” گزارش فعالیت ماهانه برای دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ منتشر کرد.

جزئیات تولید و فروش چکاپا

تولید

کاغذ پارس در شهریور ماه ۹۸ بیش از ۴۷۰۰ تن انواع محصول را تولید کرده که در مقابسه با ماه قبل کاهش اندکی داشته اما مجموع تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴ درصد کاهش را تجربه کرده است. از نظر وزنی بیش از ۸۰ درصد از خط تولید چکاپا به کاغذ رول سفید اختصاص داده شده و همین عامل سبب افزایش تولید بیش از ۳۰۰ درصدی این محصول در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شده است. کاهش تولید خمیر ویرجین که ماده اولیه محصولات دیگر تولیدی شرکت است خبر خوبی برای چکاپا نیست اما با توجه به سابقه تولید و فروش شرکت، بنظر نمیرسد این کاهش پایدار باشد.

فروش

مقدارفروش چکاپادرشهریورماه بیش از ۵۰۰۰تن بوده است که بهترین مقدارفروش در فصل تابستان است.کاهش فروش خمیرویرجین به عنوان ماده اولیه و محصول مهم و همچنین افزایش ۳۶۱ درصدی فروش کاغذ رول سفید و ۷۲۴ درصدی رول فلوتینگ نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان از انعطاف برنامه تولید و فروش شرکت دارد.

جدول جزئیات تولید و فروش در کاغذ پارس از سال 1396 تا شهریور98

 

وضعیت تولید و فروش چکاپا در شهریور ماه

جدول جزئیات تولید و فروش چکاپا در شهریور98

 

نمودار نرخ فروش خمیر ویرجین و فروش کل چکاپا تا پایان شهریور ماه ۹۸

فروش کل

کاغذ پارس در شهریورماه با فروش بیش از ۳۹ میلیارد از محصولات خود رکوردی جدید به ثبت رساند. افزایش ۹۰ درصدی فروش رول فلوتینگ عامل تاثیر گذار در این رکورد شکنی بوده است. در شهریور ماه چکاپا ۲۷ میلیارد تومان کاغذ رول سفید به فروش رسانده که این مثداردر مقایسه با مدت مشابه افزایش ۴۳۲ درصدی داشته . کاهش فروش خمیر ویرجین که به عنوان مواد اولیه برای تولید شرکت ضروری است در ۶ ماه گذشته سبب افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بهتر برای شرکت شده است. در برنامه فروش کاغذ پارس فروش رول فلوتینگ ارزش افزوده بالایی ندارد اما افزایش ۸۰ درصدی فروش این محصول در شهریورماه همزمان با افزایش چشم گیر نرخ فروش آن نکته مثبت فروش شهریور ماه محسوب میشود.

نرخ فروش خمیر ویرجین

روند صعودی نرخ های فروش در محصولات اصلی در مرداد ماه متوقف شده و حتی در شهریور ماه نرخ فروش خمیرویرجین کاهش ۱۱% داشته است اما از طرفی نرخ فروش محصول کم اهمیتی مانند رول فلوتینگ افزایش حدود ۲۰% داشته است بنابراین تصمیم شرکت به کاهش فروش کاغذ رول سفید و خمیر ویرجین و همچنین افزایش فروش رول فلوتینگ سبب بهبود فروش شرکت شده است.

 

نمودار نرخ فروش خمیر ویرجین و فروش کل چکاپا تا پایان شهریور98

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *