دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸
خانه / بازار جهانی / تولید نفت در آمریکا رو به افزایش است

تولید نفت در آمریکا رو به افزایش است

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از اداره انرژی آمریکا روند تولید و استخراج نفت در ژانویه ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل همچنان رو به افزایش است. اما تولید در فوریه ۲۰۱۹ اندکی کاهش یافته است.

ادامه رکورد شکنی تولید

تولید نفت آمریکا در ماه ژانویه ۲۰۱۹ به سطح ۱۱ میلیون و ۸۷۱ هزار بشکه در روز رسید که در مقایسه با تولید ۱۱ میلیون ۹۶۱ هزار بشکه در دسامبر ۲۰۱۸ اندکی کاهش داشته اما اگر تولید ژانویه ۲۰۱۹ را با مدت مشابه سال قبل مقایسه کنیم رشد حدود ۱۵ درصدی را در تولید روزانه نفت آمریکا شاهد هستیم.

تولید در سال ۲۰۱۹

تولید نفت خام آمریکا در ماه نوامبر نیز از ۱۱،۹۰۵ میلیون بشکه در روز به ۱۱،۹۲۶ میلیون بشکه در روز رسید.

براساس آمار های هفتگی منتشر شده اداره انرژی آمریکا سطح تولید نفت به بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز رسیده است که یک خبر بسیار مهم برای بازار نفت محسوب میشود.

توسعه همچنان ادامه دارد

برای آمریکا تولید نفت شیل از میادین نفتی پریمیوم اکنون حساس تر از گذشته است. عدم ایجاد خط لوله از این منطقه به پالایشگاه ها باعث شده نفت تولیدی این میادین به پایانه های صادراتی راه پیدا بکند.

هرچند که تولید در ماه های نوامبر و اکتبر به طور متوسط افزایش ۳۵۰ هزار بشکه ای در روز داشته است اما استمرار این روند برای ماه های آینده سبب برهم خوردن تعادل بازار جهانی خواهد شد که مطلوب تولید کنندگان بزرگ نفت نیست.

نقش مهم نیومکزیکو در افزایش تولید

تولید نفت خام از چاه های تگزاس در ماه ژانویه ۱٫۳ درصد کاهش یافت و به ۴٫۸۳۲ میلیون بشکه در روز رسید. آمار های خروجی نیومکزیکو تقریبا برابر با ۸۱۵۰۰۰ بشکه در روز بود اما در مقایسه با ژانویه ۲۰۱۸، تولید در تگزاس ۲۴ درصد و در نیومکزیکو ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

نمودار مقایسه آمار هفتگی و ماهانه از تولید نفت خام در آمریکا

همچنین ببینید

نبرد با تاکسی لندن و فروش سهام توسط مدیران ارشد ؛ دردسر های تازه اوبر

نبرد اوبر با تاکسی لندن تاکسی لندن یا Black Cab یکی از قدیمی ترین ناوگان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *