چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بازار جهانی / پاول : ترامپ نمیتواند من را اخراج کند!

پاول : ترامپ نمیتواند من را اخراج کند!

جروم پاول که سال گذشته با پایان دوره ریاست خانم یلن بر فدرال رزرو توسط ترامپ به عنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا انتخاب شد حالا مورد خشم رئیس جمهور قرار گرفته است.

قانون واضح است

جروم پاول در یک مصاحبه تلویزیونی اعلام کرد قانون درباره مدت ریاست من در سمت رئیس فدرال رزرو واضح و روشن است و قصد دارم دوره ۴ ساله خدمت خود را به طور کامل به انجام برسانم و ترامپ نمیتواند من را اخراج کند!

استقلال تصمیم گیری

پاول در ادامه عنوان کرد ؛ بر اساس آمار ها و داده های اقتصادی وضعیت اقتصاد آمریکا مطلوب است و نمیتوان بدون دلیل و مدرک درباره آینده نگران بود.

ترامپ که افزایش پیاپی نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ را عاملی برای توقف رشد اقتصادی میدانست واکنش تندی نسبت به جروم پاول منعکس کرد و او را تهدید به اخراج از این سمت کرد . این درحالی است که پاول معتقد است قانون در این باره شفاف سخن گفته و بانک مرکزی هیچگاه نباید تصمیمات صرفا سیاسی بگیرد.

استقلال بانک مرکزی از دولت درحالی که رئیس این مرکز مهم توسط دولت انتخاب میشود کمی عجیب اما واقعی است.

بحران سال ۲۰۰۸ و مشکلات آن یکی از عوامل استقلال فدرال رزرو از دولت است به گونه ای که آنها از هیچ مقامی دستور نمیگیرند و تنها برای تعادل اقتصاد آمریکا تلاش میکنند و هیچ نهادی اجازه دخالت در تصمیمات فنی آنها را ندارد.

رشد ضعیف میشود

بسیاری از کارشناسان معقتدند اقتصاد آمریکا در ۳ ماهه اول امسال با رشد بالایی به جلو حرکت نمیکند. اما فدرال رزرو  این موضوع را ناشی از تصمیمات اتخاذ شده در سال ۲۰۱۸ و افزایش مداوم نرخ بهره در این کشور میداند و معتقد است هنوز برای پاسخ به این سوال زود است و داده های بیشتری از اقتصاد مورد نیاز است.

 

همچنین ببینید

نبرد با تاکسی لندن و فروش سهام توسط مدیران ارشد ؛ دردسر های تازه اوبر

نبرد اوبر با تاکسی لندن تاکسی لندن یا Black Cab یکی از قدیمی ترین ناوگان …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *