چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بورس تهران / فروش ۱۶۰۰ میلیاردی فملی در تیرماه ۹۸

فروش ۱۶۰۰ میلیاردی فملی در تیرماه ۹۸

جزئیات تولید و فروش فملی تا پایان تیرماه ۱۳۹۸

تولید

تولید در تیر ماه روندی نسبتا ثابت در مقایسه با ماه های قبل و همچنین مدت مشابه سال قبل داشته است. تولید کنستانتره تفاوت قابل توجهی با مدت مشابه سال قبل ندارد اما تولید کاتد ۱۱ درصد نسبت به تیرماه ۹۷ افزایش داشته. تولید مفتول بیلت و اسلب همواره پر نوسان بوده و بنظر میرسد افت ۹۰ درصدی تولید این گروه ناشی از سیاست های فروش و انبار محصولات است.

فروش

فملی در تیر ماه سال گذشته بیش از ۴۵هزار تن محصول به فروش رسانده که این مقدار به ۹۱ هزار تن در تیر ماه سال جاری رسیده است. این افزایش ۱۰۲ درصدی حاصل افزایش فروش کنستانتره است . فروش کاتد کاهش جدی نداشته پس شرکت برای کنستانتره اضافه خود ظرفیتی تولیدی بیشتری ندارد بنابراین با فروش این مقادیر جمع فروش را به ۹۱ هزار تن رسانده است.

 

وضعیت تولید و فروش فملی در تیر ماه

 

 

نمودار نرخ فروش کاتد و فروش کل فملی تا پایان تیرماه ۹۸

فروش کل

رشد ۸۶ درصدی مبالغ فروش شرکت در تیرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حاصل ترکیبی از افزایش فروش کنستانتره و افزایش نرخ فروش کاتد شرکت است با در نظر گرفتن رکورد های فروش شرکت در فروردین و اردیبهشت سال جاری، فروش ۱۶۰۰ میلیاردی فملی در تیرماه یک رکورد محسوب نمیشود اما حفظ این روند برای شرکت ملی صنایع مس ایران امیدوار کننده است.

از مجموع فروش کل تیرماه بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان مربوط به صادرات بوده که آمار قابل قبولی محسوب میشود.

نرخ فروش

به طور مشخص فروش کاتد برای شرکت سودآوری بهتری دارد اما تا تکمیل طرح های توسعه ناچار به فروش کنستانتره تولیدی است. اما افت اندک نرخ فروش کاتد و گروه محصولات مفتول بیلت واسلب برای مدل فروش فملی خبر نگران کننده ای به شمار نمی آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *