جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸
خانه / تحلیل بنیادی / فروش بیش از ۲۶۰۰ میلیاردی فولاد در اسفند

فروش بیش از ۲۶۰۰ میلیاردی فولاد در اسفند

شرکت فولاد مبارکه اصفهان ” فولاد ” گزارش فعالیت دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ را منتشر کرد.

 

جزئیات تولید و فروش  فولاد تا پایان اسفند ۱۳۹۷

تولید

فولاد در اسفند ماه بیش از ۵۶۳ هزار تن انواع محصول را تولید کرده است که در مقایسه با بهمن ماه کاهش ۳۷ هزار تنی داشته اما این فروش از متوسط فروش فصل پاییز و دی ماه بیشتر است. تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش ۱ درصدی داشته این مقدار در محصولات گرم که اهمیت بالایی در سبد فروش شرکت دارد ۱۳ درصد بوده اما تولید محصولات پوشش دار و محصولات سرد کاهش تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل به چشم میخورد.

فروش

فروش ۵۸۹ هزار تنی فولاد در اسفند ماه یک رکورد در سه ماه گذشته محسوب میشود و بعد از رکورد بی نظیر ۶۹۳ هزار تنی در آبان ماه، فروش اسفند رکورد فروش فولاد مبارکه در نیمه دوم سال ۱۳۹۷ است.

جزئیات تولید و فروش فولاد تا پایان اسفند ۹۷

 

وضعیت تولید و فروش فولاد در اسفند ماه

وضعیت تولید و فروش فولاد در اسفند ماه

نمودار نرخ فروش محصولات گرم و فروش کل فولاد تا پایان اسفند

فروش کل

بالاترین فروش فولاد در سال ۹۷ مربوط به آبان ماه است که شرکت موفق به فروش ۲۷۱۹ میلیارد تومان انواع محصول شده اما فروش شرکت دوباره به محدوده رکورد نزدیک شده و فروش ۲۶۲۸ میلیاردی در اسفند ماه نزدیک به فروش ۲۶۱۴ میلیارد تومانی بهمن ماه است. در عملکرد فصلی هم زمستان بهترین فصل برای مبارکه بود و شرکت موفق شد بیش از ۷۲۰۰ میلیارد تومان فروش را به ثبت برساند. این مقدار در پاییز ۶۳۰۰ میلیارد بوده است. فروش اسفند ماه ۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۲ درصد افزایش داشته است.

نرخ فروش

هرچند که نرخ فروش محصولات در یکسال گذشته روند افزایشی داشته اما این مسئله را نمیتوان یک روال ثابت در نظر گرفت مگر اینکه شوک ارزی دیگری باعث رشد قیمت ها شود. با فرض ثبات نرخ های فعلی و حفظ سطح فروش مبارکه میتواند به ازای هر سهم ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان سود بسازد.

نمودار فروش کل شرکت تا پایان اسفند ۹۷

همچنین ببینید

ثبت رکورد بالاترین فروش چکاپا علی رغم افت نرخ های فروش

شرکت صنایع کاغذ پارس ” چکاپا ” گزارش فعالیت ماهانه برای دوره یک ماهه منتهی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *