چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بورس تهران / عملکرد مطلوب فصلی فملی کاهش فروش خرداد ماه را خنثی کرد

عملکرد مطلوب فصلی فملی کاهش فروش خرداد ماه را خنثی کرد

شرکت ملی صنایع مس ایران ” فملی ” گزارش فعالیت منتهی به ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ منتشر کرد.

جزئیات تولید و فروش فملی تا پایان خرداد ۱۳۹۸

تولید

مقدار تولید فملی در خردادماه مجموعا بیش از ۴ میلیون ۱۶۷ هزار تن محصول تولید کرده است که در مقایسه با اردیبهشت ۸۰۰ هزار تن کاهش داشته که بیشتر مربوط به سنگ سولفور بوده است. اما با بررسی محصولات مهم شرکت همچون کاتد و کنستانتره مس متوجه کاهش تولید آنها در خرداد ماه میشویم. در بازه فصلی شرکت مجموعا بیش از ۲۹۹ هزار تن کنستانتره تولید کرده که بهترین عملکرد در مقاییسه ۹ ماه اخیر است. تولید کاتد برای فملی اهمیت بالایی دارد. فملی در خرداد ماه بیش از ۲۲ هزار تن کاتد تولید کرده است که در بازه سه ماهه ۶۷٫۴۷۳ تن کاتد تولید کرده است که آماری نزدیک به عملکرد زمستان است که بهترین عملکرد در یکسال گذشته است.

فروش

مقدار فروش شرکت در خرداد ماه بیش از ۷۷ هزار تن بوده که در مقایسه با اردیبهشت ماه کاهش ۳۵ هزار تنی داشته که عمدتا مربوط به کاهش فروش کنستانتره بوده . مجموع مقداری فروش در سه ماهه اول بیش از ۱۹۹ هزار تن بوده که در مقایسه با سه ماهه های گذشته کاهش قابل توجه داشته است که اثر آن را در مبالغ فروش شرکت میبینیم

 

 

وضعیت تولید و فروش فملی در خرداد ماه

 

نمودار نرخ فروش کاتد و فروش کل فملی تا پایان خرداد

فروش کل

کاهش فروش فملی اثر خود را در مبالغ فروش شرکت میبینیم، فملی در خرداد ماه ۱٫۶۵۰ میلیارد تومان بوده که ۱٫۱۰۰ میلیارد تومان آن مربوط به فروش کاتد بوده است. فروش نسبت به اردیبهشت ماه کاهش هزار میلیارد تومانی داشته که رقم قابل توجهی است. فروش بسیار خوب شرکت در فروردین و اردیبهشت باعث شد عملکرد سه ماهه فملی شرایط بهتری را در مقایسه با فصل های گذشته داشته باشد.

نرخ فروش

نرخ های فروش شرکت توانست کمی از تاثیر کاهش فروش را پوشش داده. در فملی باید نرخ های فروش کاتد و کنستانتره را دنبال کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *