چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / تحلیل بنیادی / عملکرد مطلوب شخارک در اسفندماه

عملکرد مطلوب شخارک در اسفندماه

شرکت پتروشیمی خارک گزارش فعالیت دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ منتشر کرد.

جزئیات تولید و فروش شخارک

تولید

پرونده تولید شخارک در سال ۹۷ درحالی بسته شد که افت تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل و فصل پاییز مشهود به نظر میرسد. شخارک در اسفند ماه بیش از ۶۹ هزار تن انواع محصول را به تولید رسانده که نسبت به دی و بهمن آمار بهتری محسوب میشود اما با تولید پاییز فاصله زیادی دارد. مهمترین نکته حفظ سطح ۵۵ تا ۵۷ هزار تنی تولید متانول در پتروشیمی خارک است که برای سودآوری اهمیت فراوانی دارد.

فروش

فروش نسبت به ماه گذشته افزایش ۱۶ تنی داشته که جهش بسیار خوبی است. اما اگر به آمار های فصلی نگاهی بیاندازیم شخارک در زمستان ۹۷ بیش از ۲۲۹ هزار تن محصول فروخته که در مقایسه با فروش ۲۴۸ هزار تنی پاییز و ۲۴۷ هزار تنی تابستان آمار ضعیف تری محسوب میشود . فروش شخارک در مقایسه با اسفند سال قبل افت ۳۲ درصدی داشته اما در محصول با اهمیت متانول رشد ۳۴ درصدی را شاهد هستیم .

عملکرد شرکت پتروشیمی خارک تا پایان اسفند ۹۷

 

وضعیت تولید و فروش در اسفند ماه

وضعیت تولید و فروش شخارک در اسفند۹۷

 

فروش کل و نرخ های فروش پتروشیمی خارک تا پایان اسفند ۹۷

فروش کل

در آخرین ماه سال ۱۳۹۷ شخارک فروش ۲۵۵ میلیاردی را به ثبت رسانده که بسیار بهتر از ۲ ماه قبل از آن بوده . در مجموع فروش فصل زمستان شخارک درآمد ۶۰۰ میلیاردی داشته که در مقایسه با فروش ۷۱۷ میلیاردی پاییز و ۶۳۴ میلیاردی تابستان افت بسیار زیادی محسوب نمیشود این درحالی است که میزان تولید و فروش در زمستان افت بیشتری در مقایسه با فصل های قبلی داشته بنابراین شخارک با کمک نرخ ارز و بهبود نرخ های فروش سال ۹۷ را به خوبی به پایان رساند.

نرخ فروش

افزایش نرخ های فروش نسبت به بازه ۳ ماه گذشته سبب تقویت مبالغ فروش کل شده و میتوان افت شدید فروش آذر ماه را یک اتفاق در نظر گرفت. بازگشت تدریجی نرخ های فروش به سطوح تکرار شده در مرداد ماه نشان از بهبود اوضاع بعد از تحریم های آبان ماه دارد.

نمودار نرخ فروش و فروش کل شخارک تا پایان اسفند ماه

همچنین ببینید

ثبت رکورد بالاترین فروش چکاپا علی رغم افت نرخ های فروش

شرکت صنایع کاغذ پارس ” چکاپا ” گزارش فعالیت ماهانه برای دوره یک ماهه منتهی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *