چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بورس تهران / جهش بزرگ فولاد در رشد تولید و فروش

جهش بزرگ فولاد در رشد تولید و فروش

شرکت فولاد مبارکه اصفهان ” فولاد ” گزارش فعالیت منتهی به ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ منتشر کرد.

جزئیات تولید و فروش فولاد تا پایان خرداد ۱۳۹۸

تولید

بهترین سه ماهه ابتدایی فولاد مبارکه در دو سال اخیر رقم خورد. فولاد مبارکه در محصولات گرم که مهمترین محصول شرکت به حساب می آید نیز آمار خوبی را در تولید به ثبت رسانده است . جمع تولید خردادماه ۶۳۹ هزار تن بوده که ۹۰ هزار تن کاهش نسبت به اردیبهشت ماه تجربه کرده است.

فروش

مقدار فروش مبارکه در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ بالاترین مقدار در دو سال گذشته است. جمع فروش این فصل ۱۹۵۳ هزار تن بوده که در مقایسه با فروش ۱۸۰۵ هزار تنی افزایش چشمگیری محسوب میشود. رشد فروش شرکت وابستگی زیادی به فروش محصولات گرم دارد که از این حیث هم شرکت رکود خوبی در بازه فصلی ثبت کرده است.

 

 

وضعیت تولید و فروش فولاد در خرداد ماه

 

 

نمودار نرخ فروش محصولات گرم و فروش کل فولاد تا پایان خرداد

فروش کل

فولاد در خرداد ماه رکورد فروش ۳۷۰۰ میلیاردی را به ثبت رسانده است که در مقایسه با مدت مشابه رشد چشمگیر ۲۳۰۰ میلیاردی داشته است. در بازه فصلی، فولاد فروش ۹۵۰۰ میلیارد تومانی را در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ محقق کرده که بالاترین فروش در تاریخ این شرکت است.

نرخ فروش

نرخ های فروش طبق روال دو سال گذشته در رشد مداوم است. همراهی افزایش نرخ ها و افزایش تولید و فروش باعث موفقیت این غول فولادی شده است. در سبد محصولات فولاد مبارکه، محصولات گرم نقش بسیار تاثیر گذاری دارد. روند رشد نرخ های فروش با شیب مطلوبی ادامه دارد و فروش مقداری شرکت در حال حاضر نگرانی ها را از تحریم ها دور کرده است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *