چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸
خانه / بورس تهران / ثبت عملکرد قابل قبول در آمار فصلی ؛فروش صد میلیاردی مادیرا در خردادماه

ثبت عملکرد قابل قبول در آمار فصلی ؛فروش صد میلیاردی مادیرا در خردادماه

شرکت صنایع ماشین های اداری ایران گزارش فعالیت خود در دوره یک ماهه منتهی به ۱۳۹۸/۰۳/۳۱ را در سامانه کدال منتشر کرد.

وضعیت تولید

مادیرا در خردادماه توانست بیش از ۳۳ هزار دستگاه از انواع محصولات نمایشی تولید کند که در مقایسه با روند ماه های گذشته مقدار نرمال و معقولی محسوب میشود. البته میتوان فروردین ماه را به جهت تعطیلات نوروزی یک استثنا فرض کرد. در بازه فصلی شرکت در سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ بیش از ۷۷ هزار دستگاه تولید داشته که در قیاس با مدت مشابه سال قبل ۱۳ هزار دستگاه افزایش را شاهد هستیم. با توجه به ترکیب محصولات نمایشی که شامل مانیتور و تلویزیون میشود میتوان گفت شرکت تلاش زیادی در حفظ و گسترش سهم بازار خود داشته است.

وضعیت فروش

مقدار فروش شرکت در خرداد ماه بیش از ۳۷ هزار دستگاه به فروش رسانده که اندکی کاهش نسبت به ماه قبل داشته است. باید توجه داشت در حال حاضر محصولات نمایشی نقش مهمی در فروش شرکت دارد. فروش محصولات نمایشی نسبت به اردیبهشت ماه ۱۰۰۰ دستگاه افزایش داشته . اما اگر سه ماهه ابتدایی سال ۹۸ را با مدت مشابه سال ۹۷ مقایسه کنیم کاهش در حجم فروش محصولات نمایشی مشهود است. در بخش مهم لوازم خانگی، شرکت در حال احداث یک کارخانه بزرگ است اما فروش این محصولات در حال حاضر به صورت وارداتی انجام خواهد شد تا کارخانه احداث شود بنابراین فروش مقداری آن نمیتواند معیاری برای فروش کل شرکت محسوب شود.

 

 

وضعیت تولید و فروش مادیرا در خرداد ماه

 

 

نمودار نرخ فروش محصولات نمایشی و فروش کل مادیرا تا پایان خردادماه

فروش کل

مادیران در خرداد ماه بیش از ۱۱۴ میلیارد تومان انواع محصولات تولیدی و خدمات را به فروش رسانده است که با اردیبهشت ماه تفاوت چندانی ندارد اما فروش نسبت به سال گذشته رشد بسیار چشمگیری داشته . مادیران در بهترین حالت سال ۹۷ حدود ۸۴ میلیارد فروش را به ثبت رسانده اما تنها در خرداد ماه ۱۱۴ میلیارد فروش را به ثبت رسانده . در بازه فصلی نیز فروش شرکت در سه ماهه ابتدایی سال ۹۷ در حدود ۱۰۰ میلیارد بوده اما این مقدار در سال ۹۸ به بیش از ۲۸۵ میلیارد تومان رسیده است.

نرخ فروش

تحول در نرخ های فروش مادیران در سال گذشته بسیار زیاد بوده. میانگین فروش محصولات نمایشی ۹ میلیون ریال بوده اما در خرداد ماه به ۳ میلیون ریال رسیده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *